Be skausmo gyventi tikrai įmanoma

Nežmoniškai gelia sąnarius? Susuko sprandą? Taip surakino stuburą, kad net iš lovos išlipti sunku? Saujomis geriame tabletes nuo skausmo, trinamės tepalais… Tam kartui regis skausmas atlėgsta, bet ateina kita diena ir vėl žengiame per tą patį kančios slenkstį. Kaip išsivaduoti iš šio užburto lėtinio skausmo rato?

Žinomas gydytojas Albertas Albertjan, vienintelis skausmo gydymo specialistas Vakarų Lietuvoje, teigia, jog svarbiausia nedelsti, nekentėti, nes skausmas savaime nepraeis. Juolab, kad kentėti nėra jokio reikalo. Kvalifikuotą medicininę pagalbą gali gauti kiekvienas žmogus. Ir be jokių eilių.

Apie gydytojo A. Albertjan unikalias gydymo metodikas, derinant tradicinę ir netradicinę mediciną,  yra girdėję ir pasinaudoję daugelis klaipėdiečių, tačiau kitų Lietuvos vietovių gyventojams tai gali būti gera naujiena.

Gydytojo A. Albertjan vadovaujamoje klinikoje Klaipėdoje skausmo iškamuoti pacientai efektyviai gydomi sistemiškai derinant įvairius gydymo metodus: medikamentų injekcijas, ortokinoterapiją, ozonoterapiją, akustinės smūginės bangos terapiją, osteopatinį taškinį masažą.

Injekcijos išvaduoja nuo skausmo

Gydytojo A. Albertjan teigimu, pas jį atvyksta daug ilgai kentusių skausmą ligonių. Jiems sunkiau padėti arba gydymas neduoda trokštamų rezultatų. „Skausmas – neigiama emocija. Jei jis ilgai trunka, atsiranda psichologiniai niuansai. Tad skausmą būtina gydyti. Kuo anksčiau ligonis kreipiasi, tuo pagalba būna efektyvesnė“,- pabrėžė gydytojas.

Ypač daug žmonių yra kamuojami sąnarių skausmų. „Gal ne visi žino, jog yra tokia metodika, kai tam tikri medikamentai suleidžiami į patį sąnarį. Pavyzdžiui, sportininkams, kurie dažnai patiria traumų, yra atliekamos hialurono rūgšties injekcijos. Aš atlieku kiek kitokių medikamentų – kondrotidų injekcijas. Šis, savo veikimu į hialurono rūgštį panašus, bet ženkliai efektyvesnis vaistas vartojamas esant skausmingoms sąnarių patologijoms, atsiradusioms dėl degeneracinių potrauminių ligų ar esant sąnario deformacijai. Jis tarsi „sutepa“ sąnarį, kad jis mažiau trintųsi ir kartu mažiau skaudėtų“,- pasakojo A. Albertjan.

Anot gydytojo, po kondrotidų injekcijos sąnarių skausmai gali būti numalšinami iki 1 metų, o jo praktikoje ne kartą yra buvę, kad pacientas skausmo nejuto ir dvejus metus. „Aišku, tai priklauso ir nuo patologijos, ir nuo žmogaus gyvenimo būdo, kaip jis elgiasi, ar saugo sąnarius, stuburą“,- sakė gydytojas. Bet aišku viena, po tokių injekcijų žymiai pagerėja žmogaus gyvenimo kokybė, jis nebealina savo organizmo kasdienine sauja tablečių, atitolsta sąnarių keitimo dirbtiniais pakaitalais operacija.

Gydo paties paciento…kraujo plazma

Dar vienas svarbus kompleksinio skausmo gydymo elementas  – gydymas koncentruotos plazmos injekcijomis, dar vadinamas ortokinoterapija. Visas procesas vyksta taip: iš paciento į paimama 20 ml veninio kraujo, po to,inkubuojant kraują specialiuose mėgintuvėliuose nuo 6 iki 9 valandų, susidaro iki 140 kartų daugiau priešuždegiminių medžiagų nei įprastai yra žmogaus kraujyje. Gautas koncentratas suleidžiamas į pažeistą vietą.

„Po tokios injekcijos mažėja uždegimas, mažėja ir skausmas. Paprastai iš plazmos išeina 4 dozės, jos suleidžiamos po vieną kartą per savaitę.  Būna, kad skausmui numalšinti užtenka 2 dozių, kitas galima laikyti klinikos šaldiklyje iki 7 mėnesių, kol prireiks, ir vėl bus galima suleisti į skaudamą vietą“,- sakė skausmo gydytojas A. Albertjan. Šią saugią skausmo gydymo procedūrą, neturinčią jokio šalutinio poveikio ir galinčia tapti puikia alternatyva skrandį ir kitus organus žalojančių tablečių vartojimui, gydytojas A. Albertjan pradėjo taikyti prieš dvejus metus – vienas pirmųjų Lietuvoje.

„Anksčiau iš Amerikos krepšininkai skrisdavo į Vokietiją atlikti šių procedūrų. Dabar kraujo plazmos injekcijos prieinamos visiems žmonėms. Štai mano kaimynas po šių injekcijų be sąnario skausmo ir tablečių jau gyvena pusantrų metų. Tai jis dabar dar ir seserį atvedė pas mane“,- su šypsena pasakojo gydytojas. Beje, įdomi detalė – ortokinoterapija buvo gydomas ir popiežius Jonas Paulius II.

Apsieinama be tablečių

Efektyvus skausmo gydymo metodas – tai akustinės smūginės bangos terapija. Tai greitas ir efektyvus sąnarių, raumenų, sausgyslių ir net kaulų gydymo būdas, kuris paprastai derinamas su osteopatiniu taškiniu masažu, taip gaunant dvigubai geresnius skausmo gydymo rezultatus. „Smūginės bangos yra žemo dažniogarso bangos, kurios nukreipiamos į skausmingą vietą. Padeda jau keli seansai“, – paaiškino gydytojas A. Albertjan.

Pasak gydytojo, visais skausmo malšinimo atvejais rezultatą sustiprina ir kartu naudojama ozonoterapija. „Ozonas padeda gydant sąnarių, stuburo, migreninius galvos skausmus.  Atlieku ozono injekcijas į stuburą, sąnarius. Ozono fonas gydant lėtinį skausmą ar kitas ligas sumažina vizitų pas gydytojus skaičių ir suvartojamų vaistų kiekį.  Tai pasaulyje seniai zinoma sveikatinimo ir gydymo metodika.  Deja, pas mus žmonės dar mažai žino apie tai, ir negaudami pagalbos, kenčia“,- tvirtino klaipėdietis skausmo gydytojas.

Ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų žinomas gydytojas A. Albertjan teigia sulaukiantis daug pacientų padėkų: žmonės dėkoja daktarui už „lengvas“ rankas, už gyvenimą be skausmo, už tai, kad turi galimybę jo pastangų ir novatoriškumo dėka išbandyti naujausius, saugius sveikatai ir ypač efektyvius gydymo metodus.

Gydymas – be eilių

Į klausimą, ar brangios šios skausmo mažinimo procedūros, gydytojas A. Albertjan atsako atvirai: „Mes mylime savo pacientus ir norime jiems padėti. Ypač gaila suriestų nuo skausmo garbaus amžiaus žmonių, kurie galėtų gyventi nesikamuodami, jei laiku sulauktų tinkamos medicininės pagalbos. Taip, už procedūras reikia mokėti. Tačiau kokia suma įvertintumėte, pavyzdžiui, pusantrų metų gyvenimą be skausmo? Vaistams ir medikų paslaugoms per tą laiką išleisite žymiai daugiau. Būna, kad žmonėms skausmas po gydymo pas mus atlėgsta ir keliems mėnesiams, ir keliems ar net keliolikai metų. Tai priklauso nuo įvairių faktorių. Atvykstant į kliniką nereikia jokių siuntimų, bet patartina atsivežti savo ligos istoriją: išrašus, nuotraukas ir kt. Taip greičiau pradėsime gydymo procesą“,- sakė medikas.

Pasak privačiai klinikai vadovaujančio gydytojo A. Albertjan pagrindinis šios gydymo įstaigos privalumas yra tai, jog čia yra taikoma daug natūralių, saugių gydymo metodų skausmui malšinti, kurie, derinant juos tarpusavyje, yra pritaikomi konkrečiam pacientui. Būtent tokia gydymo taktika duoda geriausius gydymo rezultatus.

skausmo gydymas ozonoterapija albertjan klinika

Skausmo gydymas injekcijomis.

DAHT procedura

Skaumo gydymas kraujo plazma