Galvos skausmas – dažnas palydovas

Vargu ar pavyktų rasti žmogų, kuris bent keletą kartų gyvenime nebūtų patyręs galvos skausmo. Kai galvos skausmai kamuoja retai ir pakanka paprasčiausių vaistų be recepto –  jums pasisekė. Juk yra žmonių, kurie nuolat kenčia galvos skausmą. Ir vaistai jų dažniausiai negelbsti. Blogiausia tai, jog ju gretas bet kada gali papildyti kiekvienas iš mūsų. Užeršta aplinka, modifikuotas maistas, nuolat augantis darbo krūvis,  kasdieninė nervinė įtampa ir stresas, lėtinis nuovargis ir miego sutrikimai. Visi šie mūsų modernaus amžiaus iššūkiai būtent ir provokuoja stiprius bei įkyrius galvos skausmais. Toks skausmas – tai signalas žmogui sustoti, pailsėti, pakeisti gyvenimo būdą. Bet ar dažnai mes tinkamai į tą signalą sureaguojame? Užsukame į vaistinę citramono,  ir tęsiame savo kasdienines lenktynes. Laikui bėgant galvos skausmas kartojasi vis dažniau, vaistai padeda vis mažiau ir galų gale įsitaisome  lėtinį galvos skausmą ar netgi migreną. Nuolatinis galvos skausmas vis labiau išbalansuoja nervų sistemą, trukdo normaliam darbo ir poilsio režimui, neleidžia išsimiegoti nakti. Rezultatas – galva skauda dar dažniau. Atsiduriame lyg užburtame rate… Kaip iš jo ištrūkti? Užsiiminėdami savigyda, tik labiau tarsi į kampą spaudžiate savo organizma. Būtina ieškoti profesionalių medikų pagalbos.

Kiekvienam – savitas skausmo gydymas

Dr. A. Albertjan klinikos specializacija – skausmo gydymas. Esame sukūrę įvairių galvos skausmų kompleksinius gydymo metodus. Taikomas gydymas priklauso nuo individualių paciento organizmo savybių ir, be abejo, nuo galvos skausmo tipo.

Galvos skausmai dalinami į pirminius ir antrinius. Pirminiu galvos skausmas laikomas tada, kai galva skauda “nei is šio, nei iš to”,  ir skausmas nėra sąlygotas kažkokios ligos ar patologines būklės. Antrinis galvos skausmas atsiranda kaip kitos ligos komplikacija. Pvz. , antrinį galvos skausmą gali sukelti smegenų auglys.

Pirminis galvos skausmas pacientus vargina labiausiai ir, kaip taisyklė, sunkiausiai pasiduoda tradiciniam gydymui.  Iš pirminių galvos skausmų dažniausiai (2/3 visų atvejų) pasitaiko įtampos tipo galvos skausmas. Šis skausmas ypač dažnai pereina į lėtinę formą. Jo priežastį lengva suprasti vien tik perskaičius pavadinima. Akivaizdu, kad šį skausmą sukelia nervinė įtampa. Būtent dėl to toks skausmas yra sunkiausiai pagydomas –  juk sėkmingam gydymui pirmiausia reikia pašalinti ligos priežastį. O kaip atsikratyti nervinės įtampos? Dažniausiai tam reikia iš pagrindų keisti gyvenimo būdą. Arba bent jau darbą. O gal net sutuoktinį. Bet ar visi pasiryžę tokiems pokyčiams?

Sena išmintis byloja:  jei negali atsikratyti problemos, keisk savo požiūrį į ją. Apie 70 proc. žmonių patiria stresą darbe ne dėl įtempto darbo grafiko ir ne dėl griežtų vadovų, o tik dėl savo nesveiko požiūrio į darbą.

Įtampos galvos skausmai: gydymo įpatumai

Sergantiems įtampos tipo galvos skausmais mūsų specialistai pirmiausia teikia psichologinę pagalbą. Kad ir kaip būtų keista, didelė dalis žmonių tiesiog nemoka džiaugtis gyvenimu, vertinti tai, ką turi, be baimės žiūrėti į ateitį. Psichotropinius vaistus mes skiriame tik pačiu kraštutiniausiu atveju, nes puikiai žinome jų šalutinius efektus. Svarbiausia tai, jog mes turime galingą alternatyvių gydymo priemonių arsenalą. Pvz. kokybiški vaistažolių preparatai puikiai padės nuraminti nervus ir pagerinti smegenų kraujotaką.

Įtampos tipo galvos skausmus dažnai provokuoja stuburo viršutinės dalies ir nervų šaknelių pažeidimai. Jūsų darbas yra sėdimas? Visą dieną praleidžiate prie kompiuterio? Tenka daug vairuoti? Tuomet drąsiai galite priskirti save prie šios pacientų kategorijos. Gera žinia – mes padėsime jums išspręsti ir šia problemą. Klinikos vyr. gydytojas ir įkūrejas dr. A. Albertjan yra vienintelis Vakaru Lietuvoje skausmo specialistas. Daktaras yra sukaupęs didžiulę patirtį gydydamas stuburo pažeidimus, o klinika yra aprūpinta naujausiomis gydymo priemonėmis.

Ozono terapija įveikia migreną

Ypatingai efektyviu kompleksiniu poveikiu į organizma pasižymi ozono terapija. Tai viena veiksmingiausių mūsų priemonių kovojant su įtampos tipo galvos skausmais. Ozonas šalina smegenų hipoksiją, gerina kraujotaką ir kraujo mikrocirkuliaciją, ramina nervų sistemą, suteikia energijos, šalina lėtinį nuovargį ir stresą, pagerina nakties miegą. Po ozono terapijos kurso pacientui pasaulis atgauna spalvas, grįžta gyvenimo džiaugsmas, o galvos skausmai ilgam atsitraukia arba visiškai išnyksta.

Antra pagal dažnumą galvos skausmų (1/6 visų skausmų) rūšis – tai migrena. Nors šis skausmas pasireiškia rečiau, pacientas nuo jo kenčia ko gero labiausiai. Migreninius galvos skausmus gali lydėti pykinimas ir vėmimas, šviesos baimė, regėjimo sutrikimai, rankų ir kojų užtirpimas, traukuliai. Pacientas gali net prarasti sąmonę. Dėl šių nemalonių simptomų migrenos priepuolio metu žmogus tampa visiškai nedarbingas.

Priepuolius gali išprovokuoti stiprūs garsai, ryški šviesa, stiprios emocijos. Absoliuti dauguma (3/4) sergančiųjų migrena yra moterys. Migrenos atsiradimo mechanizmas yra labai sudėtingas. Nebandysime jo paaiškinti, tik paminėsime, kad migrenos atsiradimui neturi įtakos kraujotakos sutrikimai. Vadinasi, vaistai, gerinantys kraujotaką, šiuo atveju nepadės. Specifinė migrenos gydymui skirta medikamentų grupė – triptanai, – taip pat ne visada būna veiksmingi. Migrenos gydymo efektas yra sunkiai nuspėjamas. Nėra vieningų, kiekvienai pacientei tinkamų metodų. Vien tik vaistų nepakanka. Todėl migreną mes gydome ne tik vaistais.

Džiugi žinia ta, kad turime „slaptą ginklą” prieš migreną. Tai tikra gamtos dovana žmogui – stebuklingasis ozonas. Ozono terapija duoda gerą efektą net tada, kai nepadeda vaistai. Dažnai į kliniką atėjusios pacientės sako, kad esame jų paskutinė viltis. Kai kurios migrena sergančios moterys mūsų klinikoje lankosi reguliariai. Du kartus metuose, dažniausiai rudenį ir pavasarį, jos įvykdo visą ozono terapijos kursą. Ir po to visą pusmetį mėgaujasi pilnaverčiu gyvenimu be migrenos priepuolių. Žinoma, kaip ir visi kiti metodai, ozono terapija negarantuoja 100 proc.  rezultato. Turime pacienčių, kurios, net ir atlikusios visą ozono terapijos kursa, retsykiais patiria migrenos priepuolių. Bet visos jos teigia, jog palyginus su ankstesne patirtimi jos  jaučiasi žymiai geriau, migrenos priepuoliai aplanko labai retai ir praeina žymiai lengviau.

Prieš skausmą – vaistų injekcijomis

Dažnai migrenos priepuolius provokuoja skausmingų trigerinių taškų atsiradimas nugaros ir kaklo raumenyse. Skausmo gydytojo A. Albertjano specialiais vaistais atliekamos trigerinių taškų injekcijos padės išvengti migrenos priepuolių ir kartu atsikratyti nugaros skausmų.

Kitos pirminio skausmo rūšys – klasterinis skausmas ir idiopatinis skausmas pasitaiko gana retai, kiekvienas jų apima tik apie viena procenta visų galvos skausmų. Šių skausmų gydymas nedaug skiriasi nuo migrenai ir įtampos tipo galvos skausmams taikomu gydymo metodų.

Bet kuriam galvos skausmų tipui puikų efektą duoda ozono terapija. Taip pat ozonas veiksmingas antrinio tipo galvos skausmams. Ju gydymą, žinoma, reikia pradėti nuo pagrindinio galvos skausmus sukėlusio susirgimo.

galvos skausmo gydymas

Galvos skausmo gydymas.

galvos skausmo gydymas

Migrenos gydymas ozonu.