Ozono terapija stiprinasi ir patys gydytojai - Albertjano klinika

Ozono terapija stiprinasi ir patys gydytojai

Retas kuris susirgęs pagalvojame, kad ir mūsų gydytojai sunkiai dirba, turi sveikatos problemų, šeimos rūpesčių. Jie taip pat ieško būdų, kaip atsikratyti pavasarinio nuovargio, pakelti savo nuotaiką ir darbingumą. Ypač daug psichinių ir fizinių jėgų prireikia tiems gydytojams, kurie gydo pačius sunkiausius ligonius. Tad labai įdomu, kokiu sveikatos eliksyru gaivinasi mūsų medikai, kad būtų žvalūs ir kupini jėgų gydyti kitus?

Nauda visam organizmui

Pasirodo, tas paprastas ir kartu nepaprastas geros savijautos eliksyras – tai ozono terapija. Mūsuose ozono terapija lyg ir laikoma naujove, tačiau pasaulyje ši terapija sveikatos profilaktikos ir gydymo tikslais taikoma jau net 80 metų!Šiuo metu ozono terapija ypač populiari Vokietijoje ir Italijoje. Lietuvoje ozono terapija atsirado prieš keliolika metų.
Ozono terapija – paprasta ir neskausminga procedūra. Iš venos paimamas kraujas prisotinamas saugios koncentracijos deguonimi – ozono mišiniu. Po to aktyvuotas kraujas sulašinamas atgal į veną. Susijungdamas su kraujo kūneliais, ozonas sudaro ištisus mėnesius organizme cirkuliuojančius ozonidus. Būtent šie mažieji sargybiniai dalyvauja įvairiuose cheminiuose organizmo procesuose, sustiprindami imuninę sistemą. Rekomenduojamas ozono terapijos kursas – dešimt procedūrų.
Dažnai sergate jūs ir jūsų vaikai? Kankina skausmai? Išsekote nuo sunkių ligų? Vargina nuolatinis nuovargis ir depresinės nuotaikos? Niekaip neatsikratote antsvorio? Tada ozonas kaip tik jums, teigia medikai. Moksliškai įrodyta, kad ozono terapija yra naudinga visam žmogaus organizmui ir neturi jokio šalutinio poveikio.
„Rūpinkitės savimi, kol esate jauni. Kada, jei ne dabar, reikia džiaugtis gyvenimu“, – su entuziazmu kalba keli pakalbinti populiarūs mūsų krašto medikai. Savo sveikatai stiprinti jie rekomenduoja ozono terapiją – džiaugiasi ozonu ne tik patys, bet ir jų šeimų nariai, draugai, pažįstami ir pacientai.

Insultai guldo vis jaunesnius

Kretingos ligoninėje dirbanti gydytoja neurologė Virginija Balskuvienė teigia, jog dabartinis pašėlęs gyvenimo tempas ir stresas į ligos patalą guldo vis jaunesnius. „Prieš 20 metų tikrai neturėjome tiek daug stuburo disko išvaržų ir insultų, kurie diagnozuojami visai jauniems žmonėms. Neseniai disko išvarža ligoninėje diagnozuota 16 metų jaunuoliui, o insultus ar priešinsultines būsenas patiria ir 30-45 amžiaus žmonės, nors tai yra pagyvenusių žmonių liga. Galvos svaigimai, depresinės nuotaikos, pervargimo, „perdegimo“ sindromai…Dažnai žmonės kreipiasi į neurologą, sakydami, kad jam „blogai su nervais“, o iš tiesų reikia psichologo, psichiatro konsultacijų“,- pasakojo patyrusi neurologė. Tad ką daryti, kaip nesusirgti jaunam?
„Visų pirma reikia keisti gyvenimo būdą, laikytis darbo ir poilsio režimo, judėti. Disko išvaržą sukelia ne tik sunkus fizinis darbas, bet ir sėdėjimas prie kompiuterio, fizinio aktyvumo stoka. Bet žmonės neturi laiko gydytis. Štai atbėgo išvaržos skausmų suriestas tolimųjų reisų vairuotojas, susileido vaistų, dar jų prisipirko ir atgal į darbą. O reikėtų baseino, vonių, mankštų“,- kalbėjo gydytoja.

Gera savijauta – dėka ozono

“Nežmoniškais tempais gyvendami ir išbarstome savo sveikatą. Ne išimtis ir mes medikai. Dirbame netausodami savęs, ypač jaunystėje, naktiniai budėjimai, nepakeliami krūviai. Ir dabar dirbu skyriuje, į kurį atvyksta daug sunkių ligonių“,- sakė V. Balskuvienė.
Prieš kelerius metus pačią gydytoja buvo užklupusi rimta liga.

„Susirgau abiejų plaučių uždegimu. Šiaip ne taip išsigydžiau antibiotikais, bet niekaip nepraėjo kosulys, vargino silpnumas, atrodė, išseko visos jėgos. Niekas nepadėjo susigrąžinti sveikatos, kol neišbandžiau ozono terapijos gydytojo Alberto Albertjano klinikoje Klaipėdoje. Po 10 procedūrų pajutau poveikį – aiškiai pagerėjo savijauta: praėjo kosulys, plūstelėjo energija, kojos tapo lengvos, dingo įtampa…Labai apsidžiaugiau, paraginau išbandyti ozono terapiją visą šeimą. Sūnų pavasariais kankina šienligė, po ozono terapijos, šios alergijos simptomai beveik išnyko“,- ozono terapijai gerų žodžių negailėjo V. Balskuvienė.
Gydytoja jau kelerius metus yra nuolatinė A. Albertjano klinikos pacientė. „Po ozono terapijos gera savijauta džiaugiuosi net kelis mėnesius. Kai pradeda jausti, jog senka jėgos, prašau vyro vežti į Klaipėdą. Klinika turi gerą vardą, joje šilta atmosfera, labai malonios slaugytojos, o pati procedūra trunka vos pusvalandį“,- šypsojosi medikė. Ir savo pacientams ji rekomenduoja ozono terapiją. „Daugiausiai pacientų siunčiu į kliniką dėl juos kamuojančių lėtinių skausmų, nes gydytojas A.Albertjanas yra puikus skausmo gydytojas. Ne tik vaistai, bet ir ozonas išvaduoja nuo skausmo. Manau, ozono terapija tinka ir jauniems, ir seniems. Neseniai ją rekomendavau pacientui, sergančiam diabeto neuropatija. Diabetikams ozonas labai padeda, pagerina kraujotaką, sumažina cukraus kiekį kraujyje, mažiau reikia vaistų. Deja, diabeto ir jo komplikacijų diagnozuojama vis daugiau ir vien vaistų gerai savijautai palaikyti nebepakanka. Ozono terapija yra ir insulto profilaktikos, ir galvos migreninių skausmų, svaigimų gydymo priemonė, kuri išvaduoja ir iš depresinių nuotaikų, nemigos, įvairių nervinių įtampų, lėtinio nuovargio “,- sakė gydytoja V. Balskuvienė.

Kaip nebūti raukšlėtiems ir piktiems

Žinoma uostamiesčio gydytoja dermatovenerologė Jolanta Česienė taip pat išbandė ozono terapiją. Daug dirbančią gydytoją vargina migreniniai galvos skausmai.
„Aš tokia pat, kaip ir mano lekiantys, laiko neturintys pacientai. Tabletę išgeriu ir pirmyn. Darbas, šeima, vaikai. Investuojame į mokslus, namus, daiktus, bet tik ne į savo sveikatą. Kaip sakė Dalai Lama: „Žmogus aukoja savo sveikatą, kad uždirbtų daugiau pinigų. Po to jis aukoja pinigus, kad atkurtų savo sveikatą“. Kaipišmokyti tuos nuolat skubančius 30-50 metų amžiaus žmones sveikatos profilaktikos dalykų? Kaip atitolinti negalavimus, sumažinti įtampą ir jos sukeliamus skausmus? Pilnas ozono terapijos kursas, 10 procedūrų, turėtų būti prioritetinių užsiėmimų sąraše – tas pats kaip nueiti kartą ar du per metus pas odontologą“,- įsitikinusi medikė.
J. Česienė ozono terapiją pataria atlikti pavasarį, kai po šaltojo sezono oda yra papilkėjusi, sausa, jos atgaivinti nebeįmanoma net brangiais kremais. Odą alina ir tabako rūkymas, stresas, gryno oro trūkumas ištisas dienas praleidžiant prie kompiuterių.
„Jei nenorite būti raukšlėti ir pikti – ozono terapija yra kaip tik jums“,- šmaikštavo gydytoja. Pasak jos, į kraują plūstelėjęs deguonis atgaivina visą organizmą ir, aišku, odą. Pagerina kraujotaką, suaktyvina odos strangrumui būtino kolageno gamyba, paspartina audinių regeneracijos procesus, sulaiko drėgmę odoje.
„Ozono terapija labai padeda gydant ir odos ligas: atopinį dermatitą, psoriazę, aknę -jaunatvinius spuogus“,- akcentavo gydytoja J. Česienė.

Ozonas pirmiausia – sveikiems

Gargždiškis skausmo gydytojas A. Albertjanas kasdien mato daug paliegusių, didelius skausmus kenčiančių žmonių. „Atvyksta iš miestų, tolimų kaimų, nes nebeiškenčia skausmo. Atrodo, dar ne tokie seni, o jau visai subyrėję: išdilusiais sąnariais, sunykusiais raumenimis, kamuojami šimto ligų. Kai pakalbi, tai nė vienas per gyvenimą nesirūpino savo sveikata. Jei būtų rūpinęsi, senatvėje galėtų mėgautis kokybišku gyvenimu. Nežinau, kaip garsiai reikia šaukti, kad žmonės atsitokėtų, ir pagaliau atsigręžtų į save, į savo sveikatą“,- sakė A. Albertjanas.
Žmogus – ne geležinis, negalima arti kaip jaučiui be poilsio, be papildomos pagalbos organizmui. „Aš pats 20 metų pragariškai daug dirbu. Šiuo metu – po 12 valandų per dieną. Trūksta laiko šeimai, knygai paskaityti, nueiti į teatrą. Kai 2000 m. pradėjau gydyti žmones nuo skausmo vaistų injekcijomis, o vėliau taikyti ir ozono terapiją – sulaukiau antplūdžio pacientų. Jų srautas nenutrūksta iki šiol. Ir ateina daugiausiai tokie, kurie sako: „Daktare, jūs – mano paskutinė viltis“. O aš turiu rasti savyje daug jėgų atlaikyti visą tą žmonių atsineštą fizinį bei emocinį skausmą ir suteikti reikiamą pagalbą. Be ozono terapijos, kuria naudojuosi jau 10 metų, tokio tempo ir darbų krūvio nebūčiau atlaikęs. Mečiau rūkyti, sportuoju. Jeigu ne ozonas, manau, jau turėčiau kelias ligas, kurios, esu 100 proc. įsitikinęs, kyla „nuo nervų“. Ozonas man suteikia ramybę, pusiausvyrą, duoda didelę naudą širdies ir kraujagyslių, nervų sistemai. Viena 30 minučių ozono procedūra atstoja visą savaitę, praleistą tyrame kalnu ore! Todėl visada pabrėžiu, kad ozono terapija ne tik ligoms gydyti, bet pirmiausia –sveikatai, imunitetui stiprinti. Kad būtum sveikas, gerai atrodytum ir ilgai gyventum“,- su užsidegimu kalbėjo Vakarų Lietuvoje plačiai žinomas skausmo gydytojas A. Albertjanas.
Sveikai gyvena ir visa gydytojo šeima – žmona ir trys dukros, taip pat neaplenkiančios ozono procedūrų. „Gripo sezono metu mano žmonos darbe, kaip ir kitose įstaigose, visi serga: arba patys arba vaikai, žmonės nuolat ima nedarbingumo lapelius. Ir dažnas nustebęs paklausia mano žmonos: „Kaip tu nesusergi?“ Ozonas ir tik ozonas yra mūsų skydas nuo visų ligų ir blogos nuotaikos. Ir be jokių šalutinių poveikių“,- reziumavo gydytojas A. Albertjanas.

Agnė TILVIKIENĖ

dermatologe gyd. J.Cesiene

Dermatologė gyd. J.Cesienė

skausmo gydytojas A.Albertjan

Skausmo gydytojas A.Albertjan

neurologe gyd.V.Balskuviene

Neurologė gyd.V.Balskuvienė