Sąnarių skausmai: kaip gydėsi pats popiežius

Sąnarių skausmai- antra pagal dažnumą skausmų grupė po nugaros skausmų. Žmogui judant, sąnariai yra veikiami įvairių krūvių ir, laikui bėgant, natūraliai dyla. Kai sąnariuose sumažėja sinovinalinio skysčio ir išplonėja kremzlės, atsiranda trintis ir tai sukelia skausmą.

Kodėl skauda sąnarius

Sąnarių susidėvėjimą pagreitina autoimuniniai ir uždegiminiai susirgimai, deformuojantys sąnarius. Autoimuniniai susirgimai, populiariai vadinami „reumatais“ išties yra visa grupė ligų, kurios dažniausiai prasideda nuo infekcinių uždegimų. Vėliau šie įsisenėję uždegimai pakeičia imuninę sistemą ir ji ima „pulti“ savo organizmo audinius. Liaudies išmintis byloja, jog reumato atsiradimui didelę įtaką daro drėgnas pajūrio klimatas. Ir iš tiesų Vakarų Lietuvoje ypatingai daug žmonių kenčia sąnarių skausmus. Bet problemų dėl sąnarių neišvengia ir gerokai toliau nuo jūros gyvenantys žmonės.

Visiškai pasveikti, sergant sąnarių ligomis, dažniausiai neįmanoma, nes per ilgą gyvenimo laiką pakitę sąnariai nebeatsistato.  Ligos deformuotas, susidėvėjusiomis kremzlėmis sąnaris stipriai riboja žmogaus judrumą.  Stiprūs skausmai lydi kiekvieną žingsnį. Šią sveikatos problemą padeda išspręsti dirbtinio sąnario implantavimo operacija. Deja, ne kiekvienam pacientui tokia operacija tinka. Autoimuninių susirgimų, kurie griauna sąnarius ir pažeidžia vidaus organus, pagydyti taip pat neįmanoma. Medicina gali tik pristabdyti ligos progresavimą ir palengvinti jos simptomus.

Išvengti skausmo padės ozonas

Geriausia būtų išvis nesusirgti sąnarių ligomis. Ozono terapija – tai veiksminga uždegiminių ir autoimuninių ligų profilaktika.Reguliariai atliekamos ozono procedūros sustiprina imuninę sistemą, kuri įgauna jėgų pasipriešinti infekcijų sukėlėjams, veikia sklandžiai, naikina patologinius mikroorganizmus, nepažeisdama organizmo ląstelių.

Tačiau jei jums nepavyko išvengti sąnarių ligų, jei kamuoja skausmai, yra ne vienas būdas jums padėti ir išvaduoti nuo skausmo. Kondrotidas- tai vaistas, leidžiamas tiesiai į sąnarį. Jis yra daug efektyvesnis už seniau naudojamą hialurono rūgštį. Kondrotidas tartum sutepa sąnari, palengvina judesius ir sumažina skausmą.

Ozono-deguonies injekcijos į sąnarį, taip pat atliekamos periartikuliariai (aplink sąnarį), sustiprina vaistų poveikį, mažina uždegimą ir malšina skausmą. Šis modernus, saugus ir efektyvus skausmo gydymo būdas Baltijos šalyse taikomas tik Dr. A. Albertjan klinikoje.

Naujausi gydymo metodai

Vienas naujausių pasaulyje atrastų sąnarių ligų gydymo metodų yra ortokinoterapija, kuri mūsų klinikoje taikoma jau daugiau kaip metus laiko. Šį metodą gyd. A. Albertjanas išbandė vienas pirmųjų Lietuvoje. Ortokino preparatas gaminamas is pačio paciento kraujo ir jo veikimas yra 3-5 kartus efektyvesnis už senesnį PRP metodą. Dėl savo natūralumo šis gydymo metodas yra visiškai saugus, nesukelia alergijų ir kitų šalutinių reiškinių. Visas procesas vyksta taip: iš paciento paimama 20 ml veninio kraujo, po to,inkubuojant kraują specialiuose mėgintuvėliuose nuo 6 iki 9 valandų, susidaro iki 140 kartų daugiau priešuždegiminių medžiagų nei įprastai yra žmogaus kraujyje. Ortokino preparatas suleidžiamas tiesiai į pažeistą sąnarį ir tokiu būdu skatina pažeistųjų audinių regeneraciją (atnaujinimą), slopina uždegiminius procesus. Paprastai iš plazmos išeina 4 dozės, jos suleidžiamos po vieną kartą per savaitę. Būna, kad skausmui numalšinti užtenka 2 dozių, kitas galima laikyti klinikos šaldiklyje iki 7 mėnesių, kol prireiks, ir vėl bus galima suleisti į skaudamą vietą. Mūsu patirtis patvirtina klinikinių studijų rezultatus ir liudija, kad šis metodas yra nepaprastai efektyvus net ir sudėtingiausiais ligų atvejais. Anksčiau iš Amerikos krepšininkai skrisdavo atlikti šių procedūrų į Vokietiją. Iškalbingas faktas – ortokinoterapija buvo gydomas ir popiežius Jonas Paulius II. Dabar ortokino injekcijos prieinamos visiems žmonėms.Tad laukiame jūsų  Dr. A. Albertjan klinikoje,  Klaipėdoje. Kentėti skausmo tikrai nereikia!

Connect-Knee-Pain

Sąnarių skausmas gali labai apsunkinti gyvenimą.