Dr. A. Albertjan klinika

PRP terapija

PRP (kraujo plazmos injekcijos) – natūrali priemonė odos grožiui sugrąžinti, atrodyti jaunatviškai ir švytėti. Odos senėjimas yra neišvengiamas ir kartais labai gąsdinantis, tačiau šį procesą galima pristabdyti. Ir svarbiausia – tai galimа padaryti natūraliu būdu. PRP – tai būdas natūraliai atjauninti ir pagražinti odą suleidus į poodį trombocitais papildytos kraujo plazmos.

Nuo kitų atjauninimo procedūrų, tokių kaip hialurono ar botulino
toksino injekcijos, PRP terapija skiriasi tuo, kad šiuo atveju regeneraciją suaktyvina iš paties žmogaus kraujo pagamintas preparatas – trombocitų koncentratas. Jis skatina elastino ir kolageno gamybą odoje, todėl raukšlės natūraliai išsilygina, poodžio audiniai tampa elastingi, stangresni. Tai sumažina komplikacijų tikimybę, atmeta alerginių reakcijų galimybes, taigi ši terapija yra saugesnė.

Kam ir kodėl rekomenduojama PRP?

Ši procedūra, kaip senėjimą stabdanti priemonė, rekomenduojama moterims ir vyrams maždaug nuo 30–35 metų.

Pagrindinė PRP funkcija yra ląstelių biostimuliacija, kurios metu suaktyvinami natūralūs odos fiziologiniai procesai. Visa tai lėtina odos senėjimo procesą, mažina raukšles, skatina kolageno gamybą, gerina odos tonusą, atkuria elastingumą.  Šią procedūrą galima atlikti ne tik veido, bet ir kaklo, dekoltė, plaštakų odai.

PRP procedūra ypač aktuali sergantiems akne. Injekcijos yra labai efektyvios – pakinta pati randelių tekstūra, oda labai pagražėja. Svarbu nepraleisti momento, kai pastebima, jog oda vis greičiau pavargsta, sunkiau atsikuria.

PRP terapija veido ir kaklo srityse275€
PRP terapija su hialiuronu350€
PRP terapija plaukų stiprinimui260€
PRP terapija rankų srityje220€
PRP veido ir rankų srityse450€
PRP veido ir plaukų srityse480€

Kaip vyksta PRP?

Iš kliento paimtas kraujas centrifūguojamas ir atskiriama plazma, kurioje lieka didelė trombocitų koncentracija (6 kartus didesnė nei įprastai). Juose gausu ląstelių augimo faktorių, kurie stimuliuoja žmogaus kamienines ląsteles, intensyviai gebančias atjauninti audinius. Ši prisotinta trombocitais plazma ir yra sušvirkščiama į poodį.

Paprastai prieš procedūrą atliekamas nuskausminimas, taigi PRP procedūra didelio diskomforto sukelti neturėtų. Svarbu žinoti, kad iš karto po PRP procedūros galima jausti tempimo, veržimo pojūtį odoje.

Prieš PRP rekomenduojama pasidaryti bendrą kraujo tyrimą  ir ANA tyrimą, skirtą autoimuninėms ligoms aptikti. Bendras kraujo tyrimas parodo eritrocitų ir trombocitų kiekį kraujyje, taip pat ar nėra uždegiminių procesų. Nuo šių rodiklių priklauso PRP procedūros sėkmė ir efektyvumas.

Kontraindikacijos

Ši procedūra negali būti atliekama sergantiems infekcinėmis ligomis, sunkiomis odos ligomis, turintiems metastazių ar piktybinių navikų, atliekantiems chemoterapijos kursą, sergantiems kraujo ligomis, esant trombocitų pakenkimui.

Vartojant antikoaguliantus, nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, procedūrą galima atlikti praėjus 7–10 dienų nuo vaistų vartojimo nutraukimo.